Baška Voda

Baška Voda
5 (100%) 1 vote

Baška voda je pomerne malé turistické stredisko, približne 10 km od Makarskej.  Tak, ako aj iné strediská v okolí, aj Baška Voda je súčasťou známej Makarskej riviéry.


Pôvodne to bola rybárska a roľnícka osada, no snahou domácich sa ju podarilo prebudovať na vychýrené turistické stredisko. V súčasnosti sa tu pestujú olivovníky, vinič či figovníky. Taktiež je tu bohatá vegetácia a množstvo borovicových lesov, ktoré sa tiahnu až k pláži. Poskytujú tak potrebný chládok na teplé letné dni. Celkový malebný tvar Bašky Vody dotvára masívne pohorie Biokovo, ktoré sa tiahne nad obcou.

Baška Voda - Biokovo

zdroj: baskavodaapartmentscroatia.com

Baška Voda patrí medzi mladšie strediska, no napriek tomu tu nájdete pozostatky byzantskej osady a pevnosti. Okrem toho tu nájdete barokový kostol Sveti Lovre či farský kostol sv. Mikuláša. Kultúrny nadšenci môžu navštíviť múzeum mušlí, archeologické múzeum či mestské múzeum.

Samozrejmosťou je aj letný festival od júna do septembra, na ktorom sa konajú rôzne koncerty a predstavenia. Zábavu taktiež nájdete aj na miestnych diskotékach či plážových baroch, ktoré sa v lete tešia veľkej obľube. Baška Voda poteší aj všetkých, ktorí hľadajú krásne pláže. Môžete tu nájsť, štrkové, kamienkové ale i pieskové pláže. Navyše vďaka pozvoľnému vstupu do mora sú ideálne aj pre rodiny s malými deťmi.

pláž - Baška Voda

zdroj: apartmani-baskavoda.com

Nájdete tu taktiež veľmi dobré podmienky pre vodné športy. Vychutnať si môžete predovšetkým jachting, potápanie, windsurfing, vodné skútry, parasailing. Okrem toho tu nájdete aj tenis, futbal, minigolf či plážový volejbal.

Ubytovanie

Ubytovanie v Baške Voda môžte nájsť v pekných hoteloch, apartmánoch či v kempe.

Nájsť ubytovanie v Baške Voda

 

zdroj: www.youtube.com

Instagram

michal

michal

zakladateľ portálu ochorvatsku.sk a vášnivý cestovateľ. Miluje online marketing a šport. Vo svojom voľnom čase sa rád učí novým veciam.
michal

Najnovšie články od michal (zobraziť všetky)

Komentáre

comments