Crikvenica

Crikvenica
5 (100%) 2 votes

Medzi najnavštevovanejšie miesta celého Chorvátska patrí určite aj Crikvenica. Vďačí tomu predovšetkým za svoju výbornú polohu a dobrú dostupnosť.  Crikvenica sa rozprestiera približne 37 km juhovýchodne od mesta Rijeka a zároveň susedí s ostrovom Krk.


Názov mesta pochádza z chorvátskeho crkva = kostol. Práve tento kláštorný kostol je symbolom mesta. V dávnej histórii sa kedysi na mieste mesta Crikvenica nachádzal najskôr rímsky vojenský tábor Ad Turres, neskôr zase rybárska osada. Približne v 15. storočí tu bol postavený zámok – Kaštel, ktorý neskôr darovali rímskokatolíckemu rádu Pavlánov. Tí  si z toho zriadili kláštor a školu, neskôr to však Habsburgovci premenili na ošetrovňu pre dôstojníkov.

5151490901_a5ea286b35_b

V dnešnej dobe slúži táto stavba ako hotel pre turistov. Na začiatku 20. storočia sa v Crikvenici rozmohol turizmus vďaka kúpeľníctvu.  Vďačili za to predovšetkým telastoterapii , čiže liečbe morskou vodou. V súčasnoti môžete v mesta Crikvenica obdivovať napr. Tos – starý mlyn, kde sa kedysi vyrábal olivový olej, mestské múzeum či kostol sv. Antun.

Crikvenica

Fanúšikovia športu si môžu vyskúšať windsurfing, jachting, potápanie, plážový volejbal a iné. Taktiež sa tu koná každoročne Crikvenický medzinárodný plavecký maratón (15.8.). Trasa je dlhá 3800 metrov a vedie z ostrova Krk do Crikvenice.

Na výlet sa môžete vybrať do miestneho Akvária, kde nájdete v 20-tich nádržiach rôznych živočíchov či už z Jadranu alebo aj tropických oblastí ako napr. Havaj. Veľmi obľúbená býva tiež návšteva Adrenalín parku, kde môžete skúšať prekonať rôzne prekážky. Ak by ste sa chceli vybrať mimo mesta Crikvenica, odporúčame vám výlety na neďaleký Vrbnik, Krk, Rab, či jaskyňu Biserujka.

Crikvenica

Ak by vám zábavy bolo málo, môžete navštíviť aj miestne disko kluby (Flash, Retro, Phoenix) či bary (Bič Klub, Point, Luka). Taktiež sa tu konajú aj obľúbené akcie ako Rybársky týždeň, Dni Crikvenice (14.8) či športový rybolov.
Crikvenica svojim dovolenkárom ponúka hlavnú centrálnu pláž – Gradska plaža, kde nájdete štrk s pieskom a pozvoľným vstupom do mora. Taktiež je prispôsobená pre návštevníkov s telesným postihnutím.

Ubytovanie v Crikvenici ponúka svojím návštevníkom vyše 600 ubytovacích možností od rôznych luxusných hotelov, cez apartmány až po súkromné domy.

Nájsť ubytovanie v Crikvenici

Zdroj: youtube.com

Instagram

michal

michal

zakladateľ portálu ochorvatsku.sk a vášnivý cestovateľ. Miluje online marketing a šport. Vo svojom voľnom čase sa rád učí novým veciam.
michal

Najnovšie články od michal (zobraziť všetky)

Komentáre

comments