Doprava do Chorvátska – porovnanie cien

Doprava do Chorvátska – porovnanie cien
5 (100%) 3 votes

Cena dopravy do Chorvátska

Dovolenka v Chorvátsku je fajn. Ale ako sa tam dostať? Prinášame vám preto prehľad jednotlivých spôsobov dopravy aj s približnými cenami.

Zo Slovenska sa do Chorvátska v dnešnej dobe dostanete naozaj veľmi jednoducho. Najčastejším spôsobom dopravy býva cestná doprava. Slováci cestujúci prostredníctvom niektorej z cestovných kancelárií využívajú predovšetkým autobusovú prepravu, ktorú ponúka cestovná kancelária. Ďalšou možnosťou, ako navštíviť túto balkánsku krajinu, je využitie diaľkových autobusov. Množstvo z nich prechádza práve cez turistické destinácie. Takže dostať sa k svojmu ubytovaniu v Chorvátsku nie je veľký problém. Treťou možnosťou je využitie vlastných automobilov. Či už si vyberiete trasu cez Maďarsko alebo Rakúsko a Slovinsko, stále skončíte v Chorvátsku :). Pre väčších dobrodruhov existuje možnosť využitia aj vlakovej prepravy. Túto možnosť však neodporúčame pre rodiny s deťmi a dôchodcov, nakoľko je treba aspoň 2x prestupovať. Poslednou z možností a čoraz populárnejšou je možnosť využitia leteckej dopravy. Táto forma dopravy je síce najdrahšia, ale zároveň aj najrýchlejšia. V Chorvátsku ste približne za dve hodiny.
V nasledujúcom príklade porovnáme cenu dopravy na dovolenku z Bratislavy do Chorvátskeho Splitu. Cenu sme rátali pre 3 osoby.

Autobusom cez cestovnú kanceláriu do Chorvátska

Vybrali sme 4 cestovné kancelárie , z ktorých sme vypočítali priemernú cenu lístka autobusom pre 3 osoby do Splitu a naspäť do BA. Priemerná cena vyšla 282 €, čo je 94 €/os.

Diaľkovým autobusom bez cestovnej kancelárie do Chorvátska

Prostredníctvom SAD Trenčín nám cena spiatočného lístku do Splitu a späť do BA vyšla na 90 €/os

V prípade zakúpenia cestovného lístka u dopravcu Slovak lines, Eurolines nám cena spiatočného lístka do Splitu a späť do BA vyšla na 101,5 €

Automobilová doprava do Chorvátska

Pri ceste autom do Chorvátska sme čerpali na základe vlastných údajov z dovolenky v Omiši.

Autom na plyn cez Maďarsko do Splitu vrátane diaľničných poplatkov nás cesta pre 3 osoby a naspäť stála 120 €, čo je 40 €/os. Cesta autom na diesel do Splitu a späť touto istou trasou vrátane poplatkov stála 180 €, čo vychádza 60€/os.

Tretie auto, s dieselovým motorom, sme poslali cez Rakúsko a Slovinsko. Cesta z BA do Splitu a naspäť pre troch ľudí, vrátane poplatkov, vyšla na 210 €. Pre jednu osobu je teda cena 70 €.
Vlaková doprava do Chorvátska

Pri ceste vlakom sme cestu do Splitu a naspäť do BA, cez Maďarsko vypočítali na 130,40 €. Pri väčšom množstve ľudí je možná skupinová zľava pomocou karty RAILPLUS. Potom zľavnená cena spiatočného lístka vychádza na 114,80 €/os.

Letecká doprava do Chorvátska

Táto forma dopravy je najkomfortnejšia, najrýchlejšia ale zároveň aj najdrahšia. Nakoľko sa ceny leteniek neustále menia, tak je ťažko predpovedať výslednú cenu. My sme však našli jednosmernú letenku z Prahy do Splitu na jún cez leteckú spoločnosť SmartWings za 132 € a let trval 1,5 hodiny.

michal

michal

zakladateľ portálu ochorvatsku.sk a vášnivý cestovateľ. Miluje online marketing a šport. Vo svojom voľnom čase sa rád učí novým veciam.
michal

Najnovšie články od michal (zobraziť všetky)

Komentáre

comments