Gradac

Gradac
4.3 (86.67%) 3 votes

Gradac je turisticky vychýrené dovolenkové letovisko. Nachádza sa 40 km od Makarskej a zároveň je najjužnejšou obcou Makarskej rivíery. 


História mesta Gradac sa datuje už od doby bronzovej, ale súčasné pomenovanie má až od roku 1949. Mesto ponúka dovolenkárom bohatú ponuku služieb a turistickú vybavenosť. Každoročne sa tu konajú diskotéky pod holým nebom ako i ľudové slávnosti. Gradac však ponúka aj krásnu prírodnú scenériu, pri ústi rieky Neretva.

mesto Gradac - Chorvátsko

Taktiež tu nájdete olivové sady a vinohrady. Ak vás nebaví celé dni ležať len na pláži, odporúčame vám výlet na vrchol Sv. Ilja, ktorý sa vypína nad Gradacom. Sv. Ilja má nadmorskú výšku 961 m n. m. a z Gradacu sa dá tento výstup zvládnuť za 2 hodiny.

Počas druhej svetovej vojny bolo 95% domov v meste vypálených, napriek tomu Gradac ponúka jedinečnú atmosféru a množstvo pamiatok. Spomenúť by sme mohli predovšetkým pozostatky rímskych stavieb, starý cintorín s barokovým kostolom ako aj pozostatky opevnenia proti nájazdom Turkov.

Gradac, Chorvátsko - pohľad zhora

Počasie v Gradaci je v lete veľmi príjemné, čo dovolenkári využívajú predovšetkým na kúpanie na miestnych plážach. Najznámejšou a zároveň najväčšou plážou v Gradaci, je pláž Gornja Vala, ktorá je považovaná za jednu z najkrajších na Jadrane.
Nachádza sa v južnej časti letoviska. Pre nudistov sa FKK pláž nachádza na západnej strane Gradacu, za hotelom Labenica. Ak sa budete náhodou nudiť v Gradaci, môžete sa vybrať na výlet. Iba 8km od mesta, sa nachádzajú Bačínske jazerá, ktoré sú súborom krasových sladkovodných jazier. Hĺbka jazier dosahuje miestami až 28 metrov a obklopené sú bujnou vegetáciou.

Zaujímavosťou je, že dno jazera sa nachádza pod úrovňou mora. Okrem toho si môžete spraviť výlet loďou na okolité ostrovy Hvar, Korčula či Brač. Kúsok od Gradaca je aj Bosna a Hercegovina, kde sa oplatí vidieť mesto Mostar či pútnické miesto Medjugorje.

Pláž v meste Gradac

Ubytovanie v Gradači

Prvý hotel v meste bol otvorený už v roku 1919. V súčasnosti Gradac poskytuje bohaté možnosti ubytovania vrátane populárneho hotela Laguna.

Nájsť ubytovanie v Gradaci

zdroj: youtube.com

Instagram

michal

michal

zakladateľ portálu ochorvatsku.sk a vášnivý cestovateľ. Miluje online marketing a šport. Vo svojom voľnom čase sa rád učí novým veciam.
michal

Najnovšie články od michal (zobraziť všetky)

Komentáre

comments