Internet v Chorvátsku

Internet v Chorvátsku
4.2 (84.44%) 9 votes

Internet v Chorvátsku – prehľad cien

V posledných rokoch sa internet rozmohol vo veľkom všade na svete. Pred pár rokmi sme si balili knihy a časopisy na krátenie času na dovolenke. V súčasnosti riešime či máme v rámci ubytovania WiFi alebo koľko nás budú stáť dáta na surfovanie na internete v Chorvátsku. Internet sa stal jednoducho súčasťou nášho života či už doma alebo v zahraničí. Preto sme sa rozhodli porovnať jeho ceny.

Slováci na pripojenie k internetu v Chorvátsku môžu využiť bezplatné WiFi siete, zakúpiť si chorvátsku SIM kartu a čerpať internetové dáta od chorvátskeho operátora alebo si zakúpiť dátové balíčky u svojho slovenského operátora.

Internet v Chorvátsku - mobil

 

Prehľad chorvátskych operátorov

Hrvatski Telekom v súčasnosti ponúka možnosť zakúpiť si SIM kartu, ktorá vám vrámci balíčka “UNLIMITED SURFING IN CROATIA” umožní neobmedzené pripojenie k mobilnému internetu v Chorvátsku, v najrýchlejšej sieti s najväčším pokrytím. Za cenu 85 HRK (čo je približne 11 €) získate možnosť surfovať v 4G sieti s rýchlosťou až 75 Mb/s na 7 dní. SIM karta sa automaticky aktivuje po prvom pripojení k internetu alebo pri prvom odchádzajúcom hovore. Po 7 dňoch vám bude doručená SMS o ukončení platnosti. Následne si ju môžete podľa potreby predĺžiť. SIM kartu dostanete kúpiť na rôznych čerpacích staniciach, v novinových stánkoch či v pobočkách Telekomu.

Spoločnosť VIPnet ponúka pre zahraničných turistov SIM kartu za 75 HRK (čo je približne 10€). V rámci ich balíčku získate neobmedzený internet v Chorvátsku v 4G sieti na týždeň. Okrem toho získate ešte 100 minút/SMS v Chorvátsku a aj nálepku s motívom Chorvátska.

Treťou spoločnosťou, ktorá poskytuje v Chorvátsku internet pre turistov je TELE2. Tá v balíčku “Cheapest Surf & Call” ponúka 3 GB dát, 500 minút v rámci všetkých sietí v Chorvátsku a volania do 16 krajín Európy za 0,39 HRK/min. To všetko dostanete za 50 HRK.

Internet v Chorvátsku - deti

 

Prehľad slovenských operátorov

V Chorvátsku môžte mobilný internet využívať aj od slovenského Telekomu. Ten poskytuje najväčší balíček XL Plus, v ktorom máte 500 MB dát a platí 30 dní. Cena tohto balíčku je 15 €.
Spoločnosť O2 svojím klientom ponúka v Chorvátsku mobilný internet za 2€ na deň, pričom môžu presurfovať 50 MB denne. Okrem toho, majitelia Platinových a Diamantových paušálov môžu zo svojho balíčka využiť 1GB dát na surfovanie.

Orange má v ponuke balíček Európa Dáta 1000, kde za cenu 10€ získate 1000 MB. Ponuka platí pre všetky paušály tohto operátora.

Štvrtý slovenský operátor 4ka ponúka pre svojich zákazníkov internet v Chorvátsku za 0,04 € / 1 MB.

Posledným spôsobom ako využívať internet v Chorvátsku, je pripájanie na WiFi siete. Tu si však dávajte pozor, na ktoré siete sa pripájate, aby neprišlo k zneužitiu vašich údajov.

Pohľadať ubytovanie v Chorvátsku

Instagram

michal

michal

zakladateľ portálu ochorvatsku.sk a vášnivý cestovateľ. Miluje online marketing a šport. Vo svojom voľnom čase sa rád učí novým veciam.
michal

Najnovšie články od michal (zobraziť všetky)

Komentáre

comments