Ako a kedy kupovať last minute dovolenku

Ako a kedy kupovať last minute dovolenku
5 (100%) 1 vote

Rok čo rok, dovolenkári riešia tú istú dilemu. Kúpiť zájazd v predstihu, ako first minute, alebo počkať a kúpiť zájazd na poslednú chvíľu, ako last minute.

Každá z týchto možností má svoje výhody a nevýhody. Hlavný rozdiel je však v tom, komu, aký druh zájazdu viac vyhovuje.

Má pre mňa last minute zmysel?

Pokiaľ cestujete vo dvojici, prípadne ešte traja, máte veľkú šancu, že sa v každom termíne pre vás ešte niečo nájde. Akonáhle by ste však chceli cestovať viacerí, ako partia, je dosť možné, že zohnať last minute zájazd pre vás všetkých bude problém. Taktiež by ste mali mať nižšie nároky na destináciu. Nakoľko ide o last minute, nie všetky miesta majú ešte voľné kapacity, preto by ste mali byť v tomto ohľade viac flexibilný a počítať s tým, že budete mať na výber menej možností ubytovania. To isté sa týka aj termínu. Kľudne sa môže stať, že zoženiete dovolenku, na ktorú je potrebné vyraziť už zajtra. Ak vám teda nerobí problém prispôsobiť sa a chcete len dovolenku pri mori za dobrú cenu, určite by ste mali last minute vyskúšať.

last minute dovolenka

Na čo si dať pozor pri last minute?

Last minute v Chorvátsku môže byť naozaj lacná dovolenka pri mori, avšak aj pri jej výbere treba byť obozretný. V prvom rade treba porovnávať. Áno, nemôžete príliš dlho váhať, pretože čo dnes platí, zajtra už nemusí, ale netreba hneď vziať ani prvú ponuku. Preto, ak máte nejakú ponuku, skúste sa pozrieť či ju v inej CK nenájdete lacnejšie, poprípade sa popýtajte svojich známych či s danou lokalitou nemajú skúsenosti. V tomto smere vám vie pomôcť aj internet, na ktorom nájdete veľa recenzií od hostí, pokiaľ trošku pohľadáte. Napríklad aj samotný booking.com má pri jednotlivých hoteloch recenzie hostí, ktorí tam boli ubytovaní. Aj to vám pomôže utvoriť obraz o tom, kam sa chystáte.
Nedajte sa nachytať veľmi nízkou cenou. Vždy si pozorne prečítajte aj tie malé písmena. Môže sa totiž stať, že cena neobsahuje napríklad dopravu, pobytovú taxu, letiskové poplatky či stravu. V konečnom dôsledku sa môže teda cena dovolenky, poriadne vyšplhať hore. Vždy si teda poriadne prekontrolujte zmluvu, pokým ju podpíšete. Vyhnete sa tak neskoršie prípadnému sklamaniu.

Kupujte tesne pred odchodom. Ak chcete naozaj ultra last minute ubytovanie v Chorvátsku, neoplatí sa vám kupovať skôr, ako 5 dní pred odchodom. V tom prípade je pre vás už výhodnejší first moment. Aj CK  a majitelia apartmánov chcú totiž zarobiť a vyčkávajú až do poslednej chvíle, pokým dajú na zájazd vyššiu zľavu.

Skontrolujte si vzdialenosť na pláž. Áno, na obrázku všetko vyzerá pekne, ale realita môže byť iná. Pokiaľ viete názov ubytovania, nič vám nebráni pozrieť si ho na Google Maps a zistiť tak jeho reálnu vzdialenosť od pláže.

Vyhľadať last-minute

Instagram

michal

michal

zakladateľ portálu ochorvatsku.sk a vášnivý cestovateľ. Miluje online marketing a šport. Vo svojom voľnom čase sa rád učí novým veciam.
michal

Najnovšie články od michal (zobraziť všetky)

Komentáre

comments

Posted in Chorvátsko

About michal

zakladateľ portálu ochorvatsku.sk a vášnivý cestovateľ. Miluje online marketing a šport. Vo svojom voľnom čase sa rád učí novým veciam.