Petrčane

Petrčane
3.4 (67.27%) 11 votes

Petrčane je malé prímorské letovisko približne s 500 obyvateľmi. Nachádza sa 13km od mesta Zadar.


Obec sa stala známou predovšetkým vďaka cestovnému ruchu. Turisti Petrčane vyhľadávajú hlavne pre jej nádherne pláže. Popri pobreží tu nájdete rôzne druhy pláži cez kamienkové, skalnaté až po piesočnaté. Najobľúbenejšou je pláž Punta Radman. Táto pieskovo-štrková pláž je vďaka svojmu pozvoľnému vstupu vhodná hlavne pre rodiny s deťmi. Ak hľadáte pláž s aktívnym odpočinkom, odporúčame vám pláž v blízkosti miestneho klubu, “Nela Beach Club”. Nájdete tu ihriská pre plážový volejbal, bar, fitness na pláži či iné aktivity, ktorými sa zabavíte.

Petrčane - západ slnka

Samozrejmosťou na plážach v Petrčane je krištáľovo čistá voda. Výhodou, ktorú uvítate hlavne počas letných horúcich dní je tieň. Ten vytvárajú husté borovicové lesy, ktoré sa tiahnu pozdĺž pláži. Milovníci vodných športov si tu taktiež prídu na svoje. Vybrať si môžu zo širokej ponuky ako: vodné skútre, vodné lyže, parasailing, potápanie a množstvo iného.

Čo sa týka kultúrnych pamiatok, odporúčame navštíviť neďaleký kostol sv. Bartolomeja. Tento stredoveký kostol bol postavený počas 12-13 storočia a v 19. storočí bol prestavaný na obytný dom zvaný “Kulina”. Prípadne môžete navštíviť aj dedinku Nin, ktorá ponúka ďalšie pamiatky a od Petrčane je vzdialená len 7km.

Domčeky v Petrčane

Ak vás to bude ťahať niekam na výlet, odporúčame vám sa vydať loďou spoznávať neďaleké menšie i väčšie ostrovy. Niektoré sú dokonca neobývané a viete tak zažiť život Robinsona Crusoa. Možnosťou je aj blízke obľúbené turistické letovisko Zaton (5km) s krásnymi plážami.
Pre ľudí čo majú radi kultúru, Petrčane ponúka počas hlavnej sezóny množstvo hudobných festivalov, pričom najznámejší je Garden Festival. Okrem toho tu nájdete aj širokú paletu gastronomických ochutnávok, ako aj rušný nočný život.

Ubytovanie v Petrčane, Chorvátsko

Ak budete hľadať ubytovanie v Petrčane, odporúčame vám luxusný rezort Falkensteiner Hotel & Spa Iadera v oblasti Punta Skala. Obľúbeným medzi turistami býva taktiež Hotel Pinija. Okrem toho Petrčane ponúka aj množstvo apartmánov či súkromných ubytovaní.

Nájsť ubytovanie v Petrčane

zdroj: www.youtube.com

Instagram

michal

michal

zakladateľ portálu ochorvatsku.sk a vášnivý cestovateľ. Miluje online marketing a šport. Vo svojom voľnom čase sa rád učí novým veciam.
michal

Najnovšie články od michal (zobraziť všetky)

Komentáre

comments