Rabac

Rabac
5 (100%) 3 votes

Rabac je mesto, ktoré sa rozprestiera vo východnej časti istrijského pobrežia. Pôvodne malo toto mesto charakter rybárskej osady.  


Postupne však domáci začali čoraz viac investovať do cestovného ruchu. Najprv sa prenajímali priváty a apartmány, no v súčasnosti tu nájdete aj pekné hotelové komplexy. Výsledkom celého snaženia  je teda obľúbené turistické letovisko, ktoré každoročne navštívia tisíce dovolenkujúcich či už v lete alebo v zime.

mesto Rabac - Chorvátsko

Rabac je totiž populárny aj na zimné liečebné pobyty (klimatoterapia). Mesto sa nachádza v prekrásnom zálive s nádhernými plážami (ocenené modrou vlajkou) a bujnou vegetáciou. Je vhodné pre všetky vekové kategórie. Rodiny s deťmi tu uvítajú čisté more a pekné pláže s pozvoľným vstupom.

Mladý ľudia hľadajúci zábavu, si tu zas do sýtosti, užijú rušný nočný život. Predovšetkým v letnom období sa tu koná množstvo hudobných festivalov (festival elektronickej hudby “Rabac summer festival”, populárny house party-em – Back 2 Love atď.) Pri prechádzke promenádou, ktorá je vhodná aj pre cyklistov či korčuliarov, si môžete pochutnať na špecialitách istrijskej kuchyne a nasať prímorskú atmosféru.

promenáda, Rabac

Spestrením môže byť aj prechádza typickými úzkymi uličkami, ktorých nájdete v Chorvátsku nespočetné množstvo. Kto sa bude v Rabaci už nudiť, môže sa vybrať na rôzne výlety. Obľúbený je predovšetkým výlet do mestečka Labin. Toto starobylé mestečko rozpínajúce sa na kopci nad Rabacom, sa skladá z dvoch častí. Z novšej časti Podlabin (sídlisková časť) a zo starej časti, ktorá sa nachádza na kužeľovitom kopci.
Vzhľad mestečka je dosť upravený rukopisom Benátčanov, ale tešiť sa môžte na mariánsky kostol, mestský palác, baštu či dominantu mesta – mestský hrad. Okrem Labinu sa však môžete vybrať na výlet loďou na ostrov Cres či navštíviť neďaleké mestá Pula, Medulin a Rijeka.

Pláž- Rabac, Chorvátsko

Ubytovanie v Rabaci ponúka pekné apartmány, ubytovanie na súkromí, ako aj moderne vybavené hotely.

Nájsť ubytovanie v Rabaci

zdroj: youtube.com

Instagram

michal

michal

zakladateľ portálu ochorvatsku.sk a vášnivý cestovateľ. Miluje online marketing a šport. Vo svojom voľnom čase sa rád učí novým veciam.
michal

Najnovšie články od michal (zobraziť všetky)

Komentáre

comments