Rogoznica

Rogoznica
4.6 (91.43%) 7 votes

Rogoznica je malé turistické letovisko neďaleko Primoštena a približne 25km od mesta Šibenik.


Historická časť Rogoznice bola pôvodne ostrovom nazývaným Kopara. S pevninou bol spojeným umelým násypom až v 19. storočí. Väčšia časť ostrova je zalesnená a v osídlenej časti prevládajú kamenné domy, ktoré tomuto miestu dodávajú historický nádych.

Rogoznica - kamenné domy

V starej časti môžete objaviť množstvo historických pamiatok, ako napríklad kostol sv. Nikolu, kostol sv. Ivana Trogirskeho či zvyšky opevnenia, ktoré postavili Francúzi. V novej časti Rogoznice zas nájdete množstvo obchodov, reštaurácií, banky, informačné centrum či trh, na ktorom si môžete denne dopriať čerstvé ryby, krevety či ovocie a zeleninu.

V reštauráciách vám odporúčame ochutnať miestne špeciality, ako napríklad Rogoznický brodet či Dalmátsky pršut. Čím sa môže Rogoznica ešte popýšiť, je určite slané jazero – “Zmajevo oko” (Dračie oko). Toto jazero vzniklo ešte počas poslednej doby ľadovej. Má rozlohu 5300 m³ a hĺbku 15 metrov. Má bohatú faunu, ktorú však v posledných rokoch ohrozujú blízke stavebné projekty.

Rogoznica - pohľad na mesto, Chorvátsko

Jedným z nich je aj novovybudovaný prístav “Marina Frapa”, ktorý disponuje až 400 miestami pre jachty. Ak vás zaujíma, ako je to s kúpaním a plážami v Rogoznici, tak sa tu nachádza množstvo malých štrkových pláži a priezračne čisté more.
Pre všetkých čo hľadajú zábavu odporúčame tradičné slávnosti Rogoznick Fešta či Rybárska noc. Keď vás to v letovisku už omrzí, tak si môžete spraviť výlet do blízkeho Trogiru či Šibeniku.

Rogoznica - prístav Marina Frapa

Pekné ubytovanie v meste Rogoznica poskytujú miestne hotely, ako aj súkromné apartmány.

Nájsť ubytovanie v Rogoznici

zdroj: youtube.com

Instagram

michal

michal

zakladateľ portálu ochorvatsku.sk a vášnivý cestovateľ. Miluje online marketing a šport. Vo svojom voľnom čase sa rád učí novým veciam.
michal

Najnovšie články od michal (zobraziť všetky)

Komentáre

comments