Selce

Selce
4.2 (84%) 5 votes

Selce je menšia osada vzdialená 3 km od Crikvenice, pod ktorú aj administratívne patrí. Toto neveľké letovisko ponúka nielen pekné pláže ale aj niekoľko historických pamiatok. Má pevnú turistickú tradíciu, už je predsa len 120 rokov vyhľadávaným miestom na oddych.

História

Táto oblasť bola osídlená už do praveku. Z počiatku rybárska a murárska dedina sa postupne premenila na turistickú destináciu. Za začiatok turizmu sa považuje otvorenie morského kúpaliska v roku 1894. Keď vás už omrzí ležanie na pláži, určite choďte pozrieť miestne pamiatky. Napríklad farský kostol a kaplnku svätá Katarína z roku 1888 alebo Olivový mlyn postavený z okolitých rímskych ruín a mnoho ďalších.

Romantický západ slnka - Selce

Selce = dovolenková klasika

Čistý vzduch, pokojné more a krásna pláž – kamienková aj piesčitá (napríklad Rokan). To je to, čo väčšine z nás stačí ku šťastiu. Ak nie, tak pozdĺž pobrežia sa tiahne promenáda, po ktorej sa dá prejsť až do Crikvenice. Taktiež sa dá využiť aj na športovanie, ideálna na korčule alebo bicykel. Miesto na oddych ponúknu mnohé kaviarne, taverny a reštaurácie so širokou ponukou jedál a nápojov.

Prístav v Selce

Selce ponúka aj kultúrne zážitky. Počas leta sa tu konajú rôzne akcie, napríklad rybárske slávnosti, regata plachetníc, koncerty na promenáde, letné festivaly alebo športové súťaže. Obľúbenou tradíciou sú veľké oslavy 4.8. na počesť “Dňa cestovného ruchu”, kedy je plné mesto hudby, spevu a ľudí v tradičných krojoch. Môžete ochutnať jedlá z čerstvých rýb alebo miestne vína. Na záver večera nesmie chýbať ani ohňostroj a párty až do rána. Ale iné dni sú Selce skôr pokojnou destináciou.
Toto mestečko ponúka viaceré ubytovacie možnosti, je tu niekoľko hotelov ale aj súkromné apartmány, či kemp.

Nájsť ubytovanie - Selce

Zdroj: youtube.com

Instagram

Michaela
Michaela

Najnovšie články od Michaela (zobraziť všetky)

Komentáre

comments