Trogir

Trogir
4 (80%) 5 votes

Trogir je malé prímorské mesto v strednej Dalmácií. Nachádza sa medzi Šibenikom a Splitom. Mesto Trogir, resp. jeho historická časť, leží na ostrovčeku, ktorý je s pevninou mesta spojený kamenným mostom.

Ďalším mostom (moderným sklápacím) je zase mesto Trogir prepojené so susediacim ostrovom Čiovo. Názov mesta Trogir pochádza ešte z jeho historickej minulosti, keď v 3-4. storočí, prišli na toto miesto Gréci, uvideli na kopci množstvo kôz a kozorožcov.

Trogir, Chorvátsko

Tak ho pomenovali Tragos, čo v preklade znamená koza. Vo všeobecnosti je však toto mesto bohaté na históriu, pamiatky a kultúru. Preto aj v roku 1997 UNESCO vyhlásilo historickú časť mesta za kultúrne dedičstvo.

Mestská veža, Trogir

Konkrétne si môžete pozrieť mestské opevnenie z 13. storočia a mestskú bránu v barokovom štýle zo 17. storočia, ktorá vedie od strážnych veží smerom k moru. Okrem toho sa tu oplatí navštíviť katedrálu Sv. Lovre (nachádzajú sa tu významné umelecké diela), kostol Sv. Barbare, Palác Ćipiko (nádherné goticko-renesančné nádvorie), Palác Garagnin-Fanfogna, renesančnú radnicu a iné.
Trogir každoročne organizuje aj množstvo kultúrnych akcií ako napríklad: Medzinárodný festival tenoristov, Trogírska rybárska noc, Deň mesta či Dni trogírskej jematve (zber hrozna).

Turisti môžu v meste Trogir taktiež využiť miestne kamenisté alebo štrkové pláže. Najznámejšie sú v zátoke Saldun, na pobreží ostrova Čiovo alebo pri hotelovom komplexe Medena. Športoví nadšenci zas nájdu v meste ideálne podmienky na vodné športy, konkrétne sa tu nachádza škola jachtingu, windsurfingu a potápania.


Okrem toho je tu obľúbeným športom tenis či kolky. Ak budete mať chuť vyraziť niekam na výlet, odporúčame vám navštíviť neďaleký ostrov Čiovo, či mestá Split a Šibenik.

Historická časť Trogiru

Vo večerných hodinách vám život zase spestria úzke uličky Trogiru, kde nájdete množstvo barov, kaviarní, reštaurácií s domácimi špecialitami či rušný nočný život.
Nakoľko Trogir navštívi každoročne množstvo turistov, mesto ponúka vyše 1700 rôznych druhov ubytovania, od rôznych apartmánových domov až po luxusne zariadené hotely.

Nájsť ubytovanie v Trogire

zdroj: youtube.com

Instagram

 

michal

michal

zakladateľ portálu ochorvatsku.sk a vášnivý cestovateľ. Miluje online marketing a šport. Vo svojom voľnom čase sa rád učí novým veciam.
michal

Najnovšie články od michal (zobraziť všetky)

Komentáre

comments