Umag

Umag
3.5 (70%) 2 votes

Umag je prímorské letovisko v severozápadnej  časti  Istrie, približne 10 km od slovinskej hranice.  Až do roku 1953 však nebol súčasťou Chorvátska. Najskôr bol pod nadvládou Benátskej republiky, neskôr pod Rakúskom a po prvej svetovej vojne patril Taliansku.

 

Staré centrum mesta Umag sa rozprestiera na polostrove a zo severnej aj južnej časti je obkolesený dvoma zátokami , kde sa nachádzajú nové časti mesta.  Konkrétne v severnej časti sa nachádza mestský prístav. Historických pamiatok sa  v Umagu veľa nezachovalo.
Za zmienku stoja pozostatky mestských hradieb, barokový kostol z 18. storočia a typická urbanistická štruktúra (úzke uličky a námestíčka). V letných mesiacoch sa na hlavnom námestí (Trg Slobode) konajú folklórne vystúpenia, ľudové slávnosti a iné koncerty.  Typický nočný život sa však odohráva mimo historického centra.

umag

Umag má taktiež veľmi úrodné okolie a hlavnou plodinou je tu vinič. Práve preto sa tu tiež nachádzajú najväčšie vinné pivnice na celej Istrii. Výborne podmienky tu má aj rybolov, čoho dôsledkom je továreň na spracovanie rýb, ktoráí sa tu nachádza. Umag tak isto ako väčšina istrijských pláži, má štrk, kamene a v niektorých prípadoch aj betónové platne.  V niektorých oblastiach sú však aj umelo vytvorené zátoky s navezeným pieskom (Punta Stella Maris). 

Vo väčšine miest sa typické borovicové lesy tiahnu až k plážam a vytvárajú tak príjemné podmienky na oddych. Pre Umag je významný aj šport, ktorý sem  každoročne priťahuje množstvo turistov. Ide predovšetkým o tenis, ktorý tu je športom číslo 1. Nájdete tu asi viac ako  60 tenisových kurtov vrátane tenisovej akadémie. Každoročne sa tu koncom júla koná aj tenisový turnaj ATP Croatia Open, kde si tenisová špička zmeria svoje sily.

umag

tenisoví víťazi z posledných rokov

Okrem toho Umag má vhodné podmienky aj na vodné športy. Môžete tu vyskúšať napr. jachting, windsurfing, potápanie či vodné lyžovanie. V neďalekom Novigrade je taktiež otvorený nový Aquapark. Pre mladých ľudí taktiež Umag poskytuje množstvo kaviarni, barov a klubov. Medzi najznámejšie patria: beach-bar Gold Fish, nočný klub Jimmy Woo či klub Dayligh.

 Ubytovanie

Toto prímorské mestečko poskytuje turistom iba približne 300 druhov ubytovacích zariadení, preto, keď vás Umag zaujal, tak si kúpu ubytovania nenechajte na poslednú chvíľu.

Nájsť ubytovanie v Umagu 

 

Zdroj: youtube.com

Instagram

michal

michal

zakladateľ portálu ochorvatsku.sk a vášnivý cestovateľ. Miluje online marketing a šport. Vo svojom voľnom čase sa rád učí novým veciam.
michal

Najnovšie články od michal (zobraziť všetky)

Komentáre

comments