Vodice

Vodice
3.9 (77.78%) 9 votes

Vodice sú malé prímorské mestečko v severnej Dalmácií s približne 9000 obyvateľmi, nedaľeko mesta Šibenik. Priemerná letná teplota tu je v rozmedzí 26-30°C, v zime je to 5-10°C.

Ako jedno z mála miest v okolí sa Vodice dokázali ubrániť nadvláde Turkov v 15 storočí. Môžu za to ďakovať svojmu mestskému opevneniu s obrannými vežami a aj kusisku šťastia, keď sa pri útoku Turkov na mori objavila loď zo Zadaru, ktorá pomohla Vodiciam sa ubrániť. Z mestského opevnenia sa však do súčasnosti zachovala už len jedna trojposchodová Čarićová veža, ktorá však určite stojí za pozretie. Kameň z tejto veže ako aj celého opevnenia pochádza zo známeho bračského mramoru.

Čorić, Vodice

zdroj: www.kroati.de

Okrem toho Vodice ponúkajú aj gotický kostol sv. Kríža zo 17. storočia, morské akvárium či múzeum námorníckych tradícií. Ak sa už budete prechádzať po meste, tak vám určite neunikne ani krásna kilometrová promenáda, ktorá je lemovaná palmami.
Práve tieto palmy patria medzi najkrajšie v severnej Dalmácií. Okrem toho tu môžete v miestnych reštauráciách ochutnať veľké množstvo domácich špecialít z rýb či rôzne druhy vín. Vodice sú taktiež ideálnym mestom na výlety. Z mesta sa dá vyraziť na výlet do neďalekého Šibenika, Splitu, či mesta Trogir. Taktiež milovníci prírody môžu navštíviť aj blízke národné parky Krka či Kornati.

O zábavu v meste taktiež nie je núdza, nakoľko sa tu koná každoročne množstvo kultúrnych akcií ako napríklad: Vodická slávnosť (Vodička fešta), Vodické hry či letný jazzový festival. Okrem toho tu mladý obľubujú známy hudobný klub Hacienda či plážovy bar Hookah.

Prístav, Vodice

Mesto Vodice ako držiteľ ocenenia “Kvet cestovného ruchu”, ponúka aj nádherné pláže. Najznámejšími sú pláž Plava, ktorá má 4 km a tiahne sa od hotela Punta až k Tribunje a Pláž Hangar pri hoteloch Olympia a Imperial, ktorá je vybavená tobogánom.

Vodice, západ slnka

Ak budete hľadať ubytovanie pre svoju dovolenku v meste Vodice, môžete si vybrať z ponuky vyše 700 druhov ubytovania.

Nájsť ubytovanie vo Vodiciach

zdroj: youtube.com

Instagram

michal

michal

zakladateľ portálu ochorvatsku.sk a vášnivý cestovateľ. Miluje online marketing a šport. Vo svojom voľnom čase sa rád učí novým veciam.
michal

Najnovšie články od michal (zobraziť všetky)

Komentáre

comments