Živogošće

Živogošće
4.8 (95%) 4 votes

Živogošće je malé prímorské letovisko, ktoré je tiež súčasťou populárnej Makarskej riviéry. Nachádza sa 23 km južne od obce Makarska a patrí skôr medzi tie pokojnejšie dovolenkové destinácie.


Živogošće sa skladá z troch častí – Blato, Mala Duba, Porat. Prvé zmienky o obci pochádzajú už z ilýrskych a rímskych čias. Svedčia o tom predovšetkým ilýrske hroby na vrchole kopca Suzina či epigram rímskeho kvestora Luciána z roku 474 p.n.l.. Z kultúrnych pamiatok treba v Živogošće spomenúť aj františkánsky kláštor z roku 1616, ktorý bol na niekoľko rokov centrom duchovného života a gramotnosti.

Živogošće, kostol

V súčasností je celý komplex kláštora štátom chránená historická pamiatka. Toto príjemné stredisko je vhodné hlavne pre tých, ktorí hľadajú jednoduchú dovolenku v pokojnom prostredí. V obci nájdete však širokú ponuku služieb vrátane reštaurácií,barov kaviarní, požičovní či zmenárni.

Čo sa týka kúpania, tak sa môžte pripraviť na pozvoľný vstup do mora, čo uvítajú hlavne rodiny s deťmi. Nachádzajú sa tu predovšetkým kamienkové pláže, ktoré sú na niektorých miestach lemované borovicami. Obľúbenou je predovšetkým pláž Velika Duba, ktorá sa rozprestiera v krásnej zátoke medzi osadami Mala Duba a Blato.

Živogošće, Chorvátsko

zdroj: zivogosce.biz

Nudistickú pláž nájdete v osade Mala Duba. Pre tých, ktorí sa budú už na pláži nudiť, odporúčame výlety do okolia. Pre turistiku odporúčame výlet do pohoria Biokovo či návštevu Bačínskeho jazera, poprípade vodopády Kravica.Pre tých čo uprednostňujú skôr návštevu nového mesta, odporúčame neďaleký Trogir, Split či Dubrovník. Ak si vyberiete výlet loďou, navštíviť môžte neďaleké ostrovy Brač, Hvar či Korčula.

pláž v Živogošće

zdroj: kompas.hr

Ubytovanie v letovisko Živogošće je populárne predovšetkým v hoteli Nimfa. Okrem toho tu samozrejme nájdete aj rôzne iné hotely, apartmány, chatky či autokempy.

Nájsť ubytovanie v Živogošće

zdroj: youtube.com

Instagram

michal

michal

zakladateľ portálu ochorvatsku.sk a vášnivý cestovateľ. Miluje online marketing a šport. Vo svojom voľnom čase sa rád učí novým veciam.
michal

Najnovšie články od michal (zobraziť všetky)

Komentáre

comments